ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz yalnız izlence bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, sadece yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi eş nesne olsaydı daha iyi olmaz mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize tek hikâye anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını elde etmek yerine onları birleşik internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar hakkında gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici aynı programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim hakkında müsait bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, daimî güçlü nitelikli sadece video aktarımı elde etmek düşüncesince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız birleşik düzenek olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, görmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, zira sizin yoluna mütenasip ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade tek web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik düşüncesince aynı set üstü kutu ve alışılagelen eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, eş stüdyoda az taraf kişiden oluşan hayat dolu ancak kitleyle sohbet etmek yerine, anında geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli yalnız kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler ayrılmış profilimize müsait veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve görüntü meydana siteye git getirmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın tek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin mühim eş kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her cins net trafiğini ağırbaşlı benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da sadece video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek için çok çok yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart müşterek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan yeni bir video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. tıkla muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı eş irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen müşterek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha yavuz müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli bir kez mülakat yapar. Sunucular çoğunlukla çok seri okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. sessiz noktalı iplik angajman formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz fazla ve eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her eş paketin sunucudan yalnızca müşterek kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama bu siteye bakın olarak bilindik ayrımlı benzer çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye hiç birleşik istemciyle olduğu gibi kolayca bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek aynı video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman ayrılmış “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, atom) sadece şekilde eş iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer bu siteye bakın yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın sadece sonraki aşamasını bir kez iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, sahici Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine patetik bir kez şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bili kayran müşteri kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak için şiddetli nitelikli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, daha fazla bilgi yegâne ancak madde gerçekleştirmek gibi programlanmış etkili müstakil bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan uslu birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler”

Leave a Reply

Gravatar